میدان آرژنتین، خیابان شهید احمد قصیر، خیابان 18، پلاک 10، طبقه سوم، واحد 6

گروپاژ (Groupage) چیست؟

آیا تا به حال اصطلاح حمل بار خرد به گوشتان رسیده است؟ تصور کنید تصمیم گرفته اید تا یک جعبه حاوی کتاب را از کشور ایتالیا برای دوستی در ایران ارسال کنید. در این زمان چگونه می توانید بهترین راهکار حمل و نقل را که هزینه مناسبی هم داشته باشد پیدا کنید؟ اصولا با توجه به حجم کالا و نوع کالا می توان بهترین ایده را برای ارسال به مقصد مورد نظر انتخاب نمود. امروز شرکت های بزرگ تجاری وجود دارند که خدمات حمل و نقل بین المللی و ترانزیت کالا را به شیوه های حرفه ای و اختصاصی به برند های بزرگ و کوچک و اشخاص ارائه می دهند. گروپاژ چیست و چه مزایایی دارد؟ چرا باید از این شیوه ی حمل و نقل استفاده کنیم؟ زمانی که صحبت از بار های بسیار بزرگ و حجیم به میان آمده باشد نمی توان از گروپاژ استفاده نمود. بنابراین این شیوه نمی تواند گزینه ای مناسب برای شرکت های صادرات و واردات باشد مگر آن که قصد داشته باشند محموله ای بسیار کوچک را ارسال کنند. در ادامه با ما در دریا زمین اروند همراه باشید.

گروپاژ، شیوه ای برای حمل بار بین المللی

آیا تا به حال سعی کرده اید یک یا چند جعبه را به مقصدی در کشور دیگر یا شهر دیگری ارسال کنید؟ حتما می دانید که اغلب بار هایی که توسط یک کامیون یا یک کشتی انتقال داده میشوند در کانتینر ها قرار می گیرند. در هر یک از شیوه های حمل و نقل بین المللی می توان از کانتینر ها برای حفظ و نگهداری محموله از مبدا تا مقصد استفاده نمود. اما زمانی که بار یک سفارش دهنده بسیار کمتر از حجم یک کانتینر باشد نمی توان هزینه اضافی را برای قسمت خالی دریافت نمود. البته به جز مواردی که سفارش دهنده یک کانتینر را حتی با 80 درصد فضای خالی نیاز داشته باشد. بنابراین در یک کانتینر، بار چند شخص مختلف را قرار می دهند. به قرارگیری چند بار متنوع در یک کانتینر، گروپاژ گفته می شود. 

کدام نوع بار ها به شیوه گروپاژ حمل می شوند؟

◽ بسته بندی های کوچک

◽ جعبه هایی در سایز کوچک و متوسط مقوایی

◽ بسته بندی های پالت پلاستیکی

برخی از انواع کالای خرد نیز شامل نمونه های نمایشگاهی برای ارسال به کشور های مختلف، کالاهای موقتی که گاهی برای تعمیرات و نیاز های صنعتی انتقال داده می شوند و خرید هایی در حجم کم می شوند. برای نمونه زمانی که از وب سایت آنلاین یک کشور اروپایی خرید کنید، این خرید در حجم کم می تواند به شیوه گروپاژ انتقال داده شود. همچنین برای انتقال برخی دستگاه هایی که حساسیت بالایی دارند از این شیوه استفاده می شود. 

چرا گروپاژ؟

نکته بسیار ارزشمند در این مورد، هزینه بسیار مناسب در ارسال بار های خرد است. بهترین راه حل در انتقال یک محموله کوچک و بار خرد استفاده از گروپاژ است. این شیوه به صورت بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد و سبب کاهش هزینه های افراد و برند ها می شود. بنابراین نیازی ندارید تا برای انتقال 5 جعبه مقوایی یک کانتینر 20 فوتی را اجاره کنید. 

تجهیزات و کانتینر مورد استفاده در این شیوه

◽Fcl
◽LCL
کانتینر های اف سی ال و کانتینر های ال سی ال در میان تجهیزاتی قرار دارند که برای حمل خرده بار از آن ها استفاده می شود. کانتینرهای Fcl را به عنوان کانتینر اختصاصی می شناسیم. کالایی که در این دسته قرار داده می شود مربوط به یک پروانه گمرکی است. اما کالاهایی که در کانتینر LCL قرار داده می شود مربوط به چندین پروانه گمرکی هستند. بنابراین نوع دوم در حمل و نقل کالا به شیوه گروپاژ مورد استفاده قرار می گیرد.

معایب گروپاژ چیست؟

شاید مهم ترین و البته تنها موردی که وجود داشته باشد، زمان ارسال و تحویل کالا باشد. با توجه به آن که کالای شما به همراه چندین کالای دیگر انتقال داده می شود، ممکن است بحث استاندارد ها پیش آیند. اما در صورتی که محموله خود را به یک برند معتبر در خدمات حمل و نقل سپرده باشید، چنین مسائلی رخ نخواهند داد. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که کالاهایی با مجوز استاندارد بر کالاهایی که مجوز استاندارد ندارند ارجعیت یافته اند. بنابراین ضرر بزرگی متوجه افراد مختلف شده است. در صورتی که نیاز به خدمات تخصصی، جامع و حرفه ای در این زمینه دارید، همین حالا با مشاوران دریا زمین اروند تماس بگیرید. 

چگونه استعلام قیمت برای خدمات حمل و نقل بگیریم؟

آیا تصور شما بر این است که به گروپاژ نیاز دارید؟ اگر نمی دانید که راهکار مناسب برای ترانزیت کالای شما چیست و اگر نیاز به استعلام قیمت فوری دارید، همین امروز از طریق راه های دسترسی با ما در ارتباط باشید. از طریق تلفن های تماس و یا از طریق شبکه های اجتماعی می توانید مشاوره آنلاین دریافت کنید. با کمک کارشناسان حمل و نقل ما، به راحتی بهترین شیوه و بهترین راه حل را خواهید یافت. هزینه های مربوط به حمل کالا با توجه به حجم کالا، مبدا، مقصد، شرایط نگهداری خاص کالا و مواردی همچون تاریخ انقضا می توانند موثر باشند. 

بسته بندی در گروپاژ

نکته بسیار مهم در استفاده از این شیوه، توجه به بسته بندی کالا توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات ترانزیت کالا است. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کالا در کنار سایر کالا ها، باید به خوبی و با احتیاط بسته بندی های دقیقی انجام شوند. بسیاری از انواع کالای خرد برای مصارف شخصی خریداری شده اند و ممکن است بهای بالایی داشته باشند. بنابراین اهمیت بالایی دارد که به خوبی و در شرایط ایده آل از آن ها محافظت شود.

دریا زمین اروند، پیشرو در صنعت حمل و نقل بین المللی

شرکت دریا زمین اروند، یکی از بزرگ ترین ارائه دهندگان خدمات حمل کالا و بار خرد به شرکت ها و افراد در سراسر ایران است. ما با تجربه ای به وسعت دهه های متوالی و به یاری متخصصان مجرب، تلاش داریم تا تحولاتی خاص در روند حمل و نقل کالا به شیوه های مختلف پدید آوریم. در صورت نیاز به دریافت مشاوره، بدون هیچگونه الزامی در همکاری به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید.