میدان آرژنتین، خیابان شهید احمد قصیر، خیابان 18، پلاک 10، طبقه سوم، واحد 6

قوانین واردات کالا

واردات کالا در هر کشوری و از هر طریقی قوانین خاص خود را دارد. ایران هم مثل هر کشوری قوانین مختص خود را برای واردات کالا در نظر می­گیرد که جدا از قوانین بین ­المللی واردات است. اگر بخواهیم بطور کلی قوانین واردات را دسته­بندی کنیم، به سه گروه قوانین کشور مبدا، قوانین بین­المللی و قوانین کشور مقصد تقسیم خواهد شد که در ادامه به این کلیاتی از این قوانین خواهیم پرداخت. آشنایی با قوانین واردات کالا یکی از مبانی مهم و پیش­نیاز برای شروع کسب و کار می‌باشد. برخی از قوانین به صورت قوانین پایه واردات می‌باشد و برخی دیگر به صورت بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌های اجرایی می‌باشد که همانطور که پیش­تر گفته شد، این قوانین توسط دولت و حکومت هر کشور تعیین می‌شود.

به طبع تحقیق، شناخت و تعامل با این قوانین پر پیچ و خم نیازمند به کار گیری مشاور یا مشاوران برجسته حقوقی و کارشناسان با تجربه در کنار خود یا در تیم تجاری خود است تا با شناخت دقیق قوانین به توسعه هرچه سریعتر تجارت شما کمک کرده و از بروز هرگونه مانعی که سرمایه شما را به خطر بیاندازد جلوگیری کنند. شرکت دریا زمین اروند در کنار شما خواهد بود تا علاوه بر حمل و نقل و واردات کالای شما، تمام مشاوره­های حقوقی خارجی، بین­المللی و داخلی مورد نیاز شما را به وسیله کارشناسان و مشاوران حقوقی برجسته و با تجربه خود ارائه کرده و شما را از ابتدا تا انتهای مسیر تجاریتان همراهی کند.

قانون مقررات واردات و صادرات

این قانون از قوانین پایه‌ای تجارت می‌باشد که در سال ۱۳۷۲ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. این قانون دارای ۲۴ ماده است که در واقع خط قرمزهای واردات و صادرات را تعیین می‌کند. این قانون به دلیل تصویب توسط حاکمیت کشور و زیرمجموعه آن یعنی مجلس شورای اسلامی، در زمره قوانینی قرار می­گیرد که در قوانین واردات، قانون داخلی به حساب می­آید که به وسیله کشور مقصد وضع شده است. مطالعه این قانون برای تجار اهمیت بسیار بالایی دارد. زیرا ابتدا و انتهای تجارت حتی در شرایط تحریم و از طریق دور زدن آن که قوانین بین­المللی و بعضا قوانین کشور مبدا نیز دور زده خواهد شد، باز حساب و کتاب تاجر با کشور مقصد یعنی ایران و قانون مذکور خواهد بود. شرکت دریا زمین اروند با علم و آگاهی کامل به ضوابط و همچنین داشتن روابط قانونی قدرتمند، در زمینه حمل و نقل بین­المللی چه در شرایط آزاد و چه در شرایط تحریم بیش از پیش نام خود را در میان مشتریان خود بر سر زبان­ها انداخته و سابقه طولانی و موفق خود را در زمینه قانون­مداری در واردات و صادرات به رخ همگان می­کشد. از تجار و بازرگانان تازه­کار تا تاجران کهنه­­کار و موفق و حرفه­ای، همگی مشتریان دریا زمین اروند به حساب می­آیند.

آیین‌نامه اجرای قانون واردات و صادرات

این آیین نامه در سال ۷۲ در راستای قانون مقررات واردات و صادرات توسط هیئت دولت در ۲۴ ماده تنظیم شد. آیین‌نامه اجرای قانون واردات و صادرات حاوی مستلزمات اجرایی واردات و صادرات است که علم به آن برای تجار و بازرگانان از اهمیت ویژه­ای برخوردار خواهد بود. آگاهی و شناخت دقیق این قوانین بخصوص فی­الحال و در شرایط تحریم به قدری حیاتی و ضروری تلقی می­شود که توصیه کارشناسان به داشتن مشاور یا مشاورین حقوقی کاربلد و متخصص نسبت به امور است. شرکت دریا زمین اروند با سبقه فعالیت به مدت سالیان متمادی در مسیرهای قانونی واردات و صادرات، شناخت کامل و دقیقی را به این قوانین پیدا کرده است. این شناخت برای تمام تجار و بازرگانان کتیبه­ای ارزشمند به حساب می­آید؛ کتیبه­ای که در اختیار تمامی مشتریان دریا زمین اروند قرار می­گیرد.

آیین‌نامه امورگمرکی

این آیین‌نامه دارای نکات مهم و کلیدی برای آشنایی با فرایندهای گمرکی و امور ترخیص می‌باشد که در سال۱۳۹۰ توسط مجلس شورای اسلامی تنظیم و تصویب شد. مطالعه این آیین‌نامه باعث آشنایی بیشتر با قوانین واردات کالا می‌شود. آیین نامه امور گمرکی هر ساله دچار تغییراتی می­شود. بنا به اقتضای روز در واردات و صادرات، این آیین­نامه توسط دولت اصلاح و دستگاه­های ذی­ربط ابلاغ می­گردد.

کتاب قوانین واردات و صادرات و بخشنامه‌های اجرایی

کتاب قوانین واردات و صادرات

کتاب قوانین واردات و صادرات که هر ساله در حال بروزرسانی توسط سازمان توسعه تجارت است، دارای نکات بسیار کلیدی و ضروری درباره واردات و صادرات کالاهای مختلف و تعرفه‌های مرتبط با آنها است. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند نسخه الکترونیک این کتاب را از طریق سایت سازمان تجارت تهیه کنند. همچنین بخش‌نامه‌ها و دستوالعمل‌های اجرایی بخشی اهم از مهم‌ترین قوانین واردات کالا می‌باشند. با مطالعه آنها شما می‌توانید با آخرین نسخه از مقررات واردات کالا به صورت دقیق و ریزبینانه آشنا شوید.

گرچه قوانین و مقررات بیان شده تنها قسمتی از قوانین مهم برای واردات و صادرات کالا می‌باشد و باید بدانید که قوانین دیگری هم در این زمینه وجود دارد که بد نیست درباره آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید، با این حال حضور مشاور یا کارشناسان متخصص در مسائل حقوقی واردات و صادرات در کنار تجارت شما می­تواند تضمین امنیت و سلامت و در عین حال قانون­مند بودن تجارت شما باشد. البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای واردات کالاها از سایر کشورها باید قوانین آن کشورها را هم بدانید تا در این زمینه به مشکل خاصی برنخورید. شرکت دریا زمین اروند پیشرو در امور حمل و نقل بین­المللی، با داشتن سال­ها تجربه و سابقه طولانی موفق در کنار شما خواهد بود تا تجارت بین­المللی شما مسیر خود را در سلامت کامل طی کند و شما و کسب و کارتان در کوتاه­ترین زمان ممکن به قله­های ترقی و موفقیت دست پیدا کنید.

چرا دریا زمین اروند را انتخاب کنیم؟

در ادامه بیان و بررسی قوانین مذکور، به این نکته اشاره کردیم که داشتن نگرش و علم درست به قوانین واردات و صادرات از چه اهمیت بالایی برخوردار است. آگاهی به قوانین واردات در کنار تجربه، دانش، آگاهی و همچنین روابط قدرتمند در عین حال قانونی سیاسی، شما را در تجارت خود در سکوی نخست قرار خواهد داد. انتخاب شرکت دریا زمین اروند این امکان را به شما می­دهد تا علاوه بر اینکه از نقطه صفر مبدا تا نقطه صد مقصد به تمامی کشورها یا از تمامی کشورها به سهولت و با تضمین حمل و نقل خود را انجام دهید، تمامی ضروریاتی که شما را به رتبه نخست می­رساند را در مسیر خود داشته باشید. ارتباط پیوسته کارشناسان شرکت دریا زمین اروند با مشتریان خود و به طور کلی سیستم ارتباط با مشتری قدرتمند و یکتا، از دیگر ویژگی­های ارزشمندیست که به آن می­بالیم. هماهنگی سریع و بی فوت وقت با فرستنده و حمل بار بدون محدودیت وزنی از دیگر ویژگی­های مهم شرکت دریا زمین اروند است. برای دریافت مشاوره‌ تخصصی، ارتباط با کارشناسان ما و اطلاع از هر گونه جزئیات بیشتر با شرکت دریا زمین اروند تماس حاصل فرمایید.