حمل و نقل دریایی

عصر مدرن، بیش از آنچه در تخیل انسان می گنجد به بهبود الگوهای طراحی شده در قرن های گذشته می پردازد. اقیانوس ها، دریاها و حتی رودخانه ها، از زمانی که مفهومی به عنوان حرکت بر روی آب خلق شد، بستری برای انتقال و جابه جایی بوده اند. امروز، این بستر مبدل به مسیری ایمن و جذاب برای حمل و نقل بین المللی گشته است. اما در جهان مدرن معنای حمل و نقل دریایی چیست؟ اصولا به انتقال هر نوع کالا برای اهداف متنوع و به وسیله انواع کشتی، قایق، شناور و…حمل و نقل دریایی گفته می شود. این شیوه را طبق آمار های جهانی گسترده ترین و موثرترین شیوه حمل و نقل می دانند. با ما همراه باشید.

مزایای حمل و نقل دریایی چیست؟

نخست آن که حمل دریایی، شیوه ای گسترش یافته در جهان است و ایمنی بالایی در ارسال محموله به این شیوه وجود دارد. مهم ترین نکته در استفاده از حمل و نقل بر بستر اقیانوس، امکان ارسال کالاهایی در حجم انبوه و اندازه بسیار بزرگ است. نرخ حمل و ارسال کالا به این شیوه طی سال های گذشته دچار تغییرات اندکی شده است. علاوه بر آن، این شیوه را می توان اقتصادی و به صرفه دانست. امکان حمل هر گونه بار و کالا به وسیله کشتی و شناور ها وجود دارد. گرچه برای برخی از انواع کالا از جمله ذغال سنگ و یا فلزات، از حمل و نقل ریلی و یا در حالت کلی از حمل و نقل زمینی استفاده می شود. اگر شرایط جوی امکان استفاده از حمل و نقل هوایی و یا سایر روش ها را محدود نموده است، حمل و نقل دریایی می تواند در هر شرایطی امکان پذیر باشد.

معایب حمل و نقل دریایی را بدانید:

آیا مسئله زمان برای شما اهمیت بسیاری دارد؟ در شرایطی که زمان ارسال محموله و سرعت تحویل آن برای شما ارزش بسیاری دارد، شاید نتوانید از حمل و نقل دریایی استفاده کنید. این شیوه به همان میزان که ایده آل و به صرفه است، ممکن است زمانی به مراتب بیش از سایر انواع حمل و نقل را نیاز داشته باشد. مهم ترین دلایلی که سبب چنین رویدادی خواهند شد نیز، شرایط آب و هوایی و تاثیر آن بر سرعت حرکت کشتی است. هم چنین پس از تحویل بار از کشتی، نیاز به حمل بار با استفاده از شیوه های زمینی خواهید داشت تا بار را به مقصد مورد نظر برسانید.

معایب حمل و نقل دریایی را بدانید

کالاهایی متناسب با حمل و نقل دریایی!

✔️ تمامی اقلام پزشکی، دارویی، آزمایشگاهی و..

✔️ تجهیزات صنعتی و راه سازی

✔️ محصولاتی از متریال متنوع چون پلاستیک، فلز و..

✔️ اسباب بازی، ابزار ورزشی و تجهیزات مرتبط

✔️ مواد اولیه مورد نیاز صنایع

✔️ بسیاری از انواع مواد غذایی

✔️ تجهیزات هوشمند و تکنولوژیک

دریا زمین اروند؛ با در دست داشتن امکاناتی گسترده و تجهیزات نوین، امکان ارسال تمامی انواع کالا به سراسر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی، خاورمیانه، خاور دور، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و..را فراهم نموده است.

کالاهای متناسب با حمل و نقل دریایی

کشتی های حمل و نقل دریایی

در صنعت حمل و نقل آبی، 2 نوع کشتی برای ارسال محموله وجود دارند. این کشتی ها را با نام های لاینر و ترامپ می شناسیم. نوع نخست کشتی هایی هستند که بر خطوط منظم و بر اساس برنامه ای از پیش تعیین شده حرکت می کنند. اما نوع دوم بر اساس خطوط آبی  مشخص بر بستر دریاها حرکت نمی کنند. در واقع بر اساس نیاز سفارش دهنده، امکان تغییر مسیر آبی را خواهند داشت.

کانتینر های دریایی چه مزایایی برای حمل بار دارند؟

کانتینر های دریایی

✔️ تنوعی خاص از انواع کانتینر برای کاربری های ویژه وجود دارد. برای نمونه کانتینر تهویه دار، کانتینر یخچالی، کانتینر عایق دار و…

✔️ امکان تنظیم دقیق دمای داخل کانتینر برای کالاهای متنوع

✔️ به این وسیله می توان به سهولت محموله را به داخل کشتی انتقال داد

✔️ فرآیند تخلیه بار از کشتی به سرعت و در نهایت ایمنی انجام خواهد شد

✔️ حفظ سلامت کالا از عوامل آسیب رسانی چون شکستگی، ضرب دیدگی، صدمات ناشی از جا به جایی و…

✔️ محموله های حساس به آب و رطوبت به صورت کامل ایمن خواهند ماند

✔️ امکان آلودگی برای کالا از بین خواهد رفت

✔️ مقاومت در برابر سرقت

✔️ طبقه بندی کالای مشتریان

دریا زمین اروند؛ همواره تلاش دارد تا بر اساس متود های مدرن حمل و نقل جهانی، خدماتی بی بدیل را به مخاطبان خود ارائه دهد. در صورتی که تمایل به دریافت اطلاعاتی چون چگونگی سفارش خدمات و یا نرخ حمل بار را دارید، بامشاوران ما در اتباط باشید.

آیا روش های مختلف حمل و نقل دریایی را می شناسید؟

روش های مختلف حمل و نقل دریایی
کراس استاف؛ این شیوه از حمل و نقل دریایی، برای انتقال کانتینر ها از یک کشتی به کشتی دیگر استفاده می شود. فله ای؛ ارسال بار فله ای برای محموله ای خواهد بود که محصولات آن دارای بسته بندی نباشند گروپاژ؛ این شیوه به جهت ارسال و حمل بار، برای سفارش دهندگان مختلف استفاده می شود. ترانشیپ؛ در صورتی که محموله تنها با استفاده از کشتی ارسال شود و فرآیند تخلیه و حمل بار مجددا انجام نشود، از این شیوه استفاده خواهد شد .

بارنامه دریایی چیست؟

هنگامی که از برند های مختلف ارائه دهنده خدمات حمل و نقل دریایی بارنامه دریافت می کنید، به معنای آن است که سندی مبنی بر تحویل بار به آنان را در دست دارید. این سند شامل بند هایی می شود که امکان پیگیری محموله ارسال شده را به شما خواهند داد. بارنامه دریایی، شامل تمامی اطلاعات و مشخصات فرد یا شرکت درخواست کننده و محموله مورد نظر می شود. امروز با توجه به گسترش حمل و نقل آبی، امکان صدور بارنامه الکترونیکی هم وجود دارد. این سند قوانین شرکت و الگو های مشخصی را بیان نموده است که بر اساس آن ها خدمات خود را ارائه می دهند.

بارنامه دریایی چیست

در بارنامه دریایی چه نکاتی بیان شده اند؟

کلاس باربری؛ بر اساس پارامتر های مشخصی هر نوع کالا در کلاس خاصی قرار داده می شود. این فرآیند برای انتخاب شرایط مناسب حمل بار و کاهش میزان آسیب ها خواهد بود.

زمان تحویل؛ زمان دقیق تحویل بار در این سند ذکر شده است.

مشخصات کالا؛ برای نمونه تعداد، وزن دقیق، نوع بسته بندی و…

این اطلاعات ارزش بسیاری برای خدمه کشتی و تحویل گیرنده بار دارند. ایجاد شرایط متناسب با نوع کالا این امکان را ایجاد می کند تا محموله به خوبی حفظ و نگهداری شود.

 

دریا زمین اروند، در گستره ای نوین

شرکت دریا زمین اروند، شامل تیمی حرفه ای از متخصصان صنعت حمل و نقل بر بستر اقیانوس است. نگرش ما بر همگام شدن با سبک زندگی انسان امروزی بنا شده است. دامنه ی فعالیت دریا زمین اروند، از خلیج زیبای فارس تا عمیق ترین اقیانوس ها در نقاط دوردست کره زمین ادامه خواهد داشت. موثرترین عنصری که در دست داریم،خدمات مدرن و تجهیزات پیشرفته است. بر آنیم تا خدمات حمل و نقل دریایی را بر اساس الگو های به روز به شما عزیزان ارائه دهیم؛ چرا که رشد این صنعت در راستای رشد ایران زیبا قرار دارد.